Оснаживање младих кроз школску - вршњачку медијацију

Објављено

У ОШ "Владика Николај Велимировић" Ваљево наставници су пратили семинар који је одржала Станка Жица са темом "Оснаживање младих кроз школску - вршњачку медијацију". Добар пример праксе показали су ученици II3 са учитељицом Биљаном Гавриловић кроз медијацијски приказ "Црвенкапа и вук". Они су друговима, родитељима и наставницима показали да ипак Црвенкапа и вук могу да се помире и реше дугогодишњи сукоб и неспоразум.
Вешти ученици медијатори су помогли Црвенкапи и вуку да реше сукоб кроз неколико корака медијације. На крају сви су били срећни и задовољни. Гледаоци и учесници су схватили да је медијација смисао и успех у решавању неспоразума. Трудиће се да је примењују у свом даљем животу и раду.