Нерадни дани због Ускрса и Међународног дана рада.

Април 28 - 04 Мај

Радионица фарбања и украшавања јаја – одељење I4 у сарадњи са родитељима.
Окружно такмичење рецитатора у Центру за културу. Учествовале су Миљана Теовановић, III2 и Mина Павловић, III3 у категорији млађег узраста, док су се у категорији старијег узраста представиле Софија Јовичић, Кристина Бирчанин, Валентина Марић и Бојана Милетић, ученице 7. разреда.

Април 27

Екскурзија ученика 8.разреда: Куршумлија, Ђавоља варош, Ниш.
26.04.2016.  Ускршњи вашар на коме су своје рукотворине продавали ученици I4, II3, III1.

Април 24 - 25 Април

На републичком такмичењу из математике учествовао Лазар Јевтовић,

Екскурзија ученика 5. разреда: Хопово, Змај-Јовина кућа, Петроварадин, Природњачки музеј, Нови Сад, Крушедол.

На традиционалном кросу Градац под називом „У трци за здравље, будимо бржи“, наши ученици остварили су добре резултате. У категорији дечаци V-VI разред: Владимир Ранђић, прво место; Богдан Милићевић, друго место; Јован Гођевац, треће место. У категорији дечака VII-VIII разред Филип Вуковић  је на  првом месту.

Април 23

Екскурзија ученика 2. и 4.разреда (Засавица, Сремска Митровица – стари град Сирмиум)
Поводом Дана планете Земље ученици млађих разреда присуствовали су програму  у Центру за културу.

Април 22

Сремска Митровица атлетско такмичење међуокружно.
Екскурзија ученика 7.разреда: Златибор, Мећавник, Тара.

Април 21

Спортске игре млађих разреда у хали спортова. Прво место на полигону спретности и брзине у конкуренцији првих разреда града Ваљева освојили су ученици наше школе и пласирали се на републичко такмичење које ће се одржати 13.маја у Врању.

Ученици 6.разреда на екскурзији (Жича, Милешева, Врњачка бања).

Април 20

Посета матураната Економској школи Ваљево.
Екскурзија ученика 3.разреда: Тршић, Троноша, Бања Ковиљача, Добри Поток.

Април 19

Симулација завршног испита – тест из српског језика (9,00) и комбиновани тест (11,30).

Школа је домаћин општинског такмичења „Шта знаш о саобраћају“ (14,30). Филип Вуковић (VIII2) је својим првим местом остварио пласман на окружни ниво такмичења.

Април 16

Симулација завршног испита – тест из математике.

Април 15

Седница Наставничког већа.

Април 13

Седница Одељењских већа V – VIII разреда поводом анализе трећег тромесечја.

Ученици четрвртог разреда учествовали су у радионицама у Народном музеју Ваљево.

Април 12

Седница Одељењских већа I - IV разреда поводом анализе трећег тромесечја.

Април 11

На окружном такмичењу из физике, одржаном у ОШ „Андра Савчић“, Никола Марковић (VI3) освојио је прво место и пласман на републичко такмичење, док је Лазар Јевтовић (VI2) добио похвалу.

Април 10

На окружном такмичењу из биологије најбољи резултат постигли су: Александар Лековић (7.раз) – прво место, пласман на републичко такмичење; Валентина Марић, Филип Јовановић и Софија Јовичић (7.раз) – друго место; Валентина Николић, Душан Ђурђевић и Жељка Тадић (7.раз) – треће место.

Април 09

Ученици ОШ „Нада Пурић“ са ученицима II3 одржали су радионицу са темом саобраћаја.

Април 08

Око 60 ученика осмог разреда посетило је, у оквиру програма професионалне оријентације, Пољопривредну школу.

Април 06

У Народном музеју Ваљево ученици трећег разреда учествовали су у радионицама „Листамо породични албум“.

Април 05 - 06 Април

У Првој основној школи одржан је окружни ниво такмичења из српског језика. Такмичили су се: Исидора Савић (5.раз), Валентина Марић (7.раз), Урош Урошевић и Филип Вуковић (8.раз).

Април 03

Школа је домаћин окружног такмичења из географије.
У Првој основној школи одржана је окружна Књижевна олимпијада на којој је Страхиња Тадић освојио 18 бодова.

Април 02