Школа је домаћин завршног програма акције Патронажне службе Дома здравља и Завода за јавно здравље  „Без дуванског дима“ – додела награда ваљевским основцима који су учествовали на литерарном и ликовном конкурсу.

Мај 31

У школу стигла донација Црвеног крста - опремање фискултурне сале

Мај 27

У школском холу одржана је едукативна представа за ученике II и III разреда „Из  Ја града, у Ти град“.

Мај 26

Ученици III1 и III2 дружили су се са витезом и научили нешто о опреми и начину живота у средњем веку.

Мај 24

Јавном часу „Десанки у част“ на Тргу песништва присуствовала је група ученика 8.разреда са наставницом српског језика Данијелом Ђурђевић.

Мај 16

Републички ниво такмичења „Књижевна олимпијада“ одржан је на Филолошком факултету у Београду. Нашу школу представљао је Страхиња Тадић, VII2.

На републичком такмичењу из биологије, одржаном у Београду, учествовао Лековић Александар , VII3.

Мај 15

Екипно такмичење Архимедес за основне школе

Мај 14

Стручном скупу у Ваљевској гимназији „Популациона политика у школи“ присуствовале су Тамара Мандић и Мила Милутиновић.

На републичком спортском такмичењу у Врању са учитељицом Славицом Филиповић Јовановић учествовала је екипа ученика првог разреда.

Мај 13

Школска слава: резање славског колача, приредба, свечани коктел за раднике и пензинере, школски лист „ВНВ“.

Мај 12

Оријентиринг у природи, ученици V-VIII разреда.

Мај 11

Школа је домаћин окружног такмичења „Шта знаш о саобраћају“ на коме је нашу школу представљао Филип Вуковић, ученик VIII2.

Мај 07

Школски зубар одржао предавање у VI1 и VI3 „Исхрана, хигијена, заштита и здравље зуба“.

Мај 5